TARKETT GRINDŲ KLOJIMAS

„Tarkett“ gaminių ir technologijų dėka naujas grindis pakloti tapo paprasčiau nei be kada. Yra keli paprasti būdai užtikrinti, kad rezultatas būtų kuo geresnis.

SKIRKITE PAKANKAMAI LAIKO

Pakloti naujas grindis dar niekada nebuvo taip paprasta. Visos „Tarkett” grindys suprojektuotos taip, kad būtų lengva įrengti, tačiau, kaip ir visuose darbuose, reikia skirti tam tikrą laiką, jei norima gero rezultato. Vos daugiau sugaišus pasiruošimui ir pačiam darbui – jis tikrai teiks malonumą ir nekels rūpesčių.

KONTROLINIS SĄRAŠAS PRIEŠ PRADEDANT

  • Ar erdvė stačiakampė ar kvadratinė, ar tai koridorius ar vestibiulis? Nuspręskite, kuria kryptimi klosite grindis.
  • Ar turite pakankamą kiekį grindų reikiamam plotui padengti?
  • Ar turite atsargos dėl kraštuose ir kampuose išsimetančių likučių?
  • Pasirūpinkite, kad būtų normali temperatūra ir drėgnumas (paprastai – 18° C ir 40 %–70 % drėgmės santykinis). Šie parametrai ypač aktualūs parketui (30 %–60 % drėgmės santykinis).
  • Pasirūpinkite, kad pagrindas būtų švarus ir sausas.
  • Prieš klodami grindis, neatplėštose dėžėse 24–48 valandas palaikykite patalpoje, kad jos prisitaikytų prie aplinkos sąlygų.
  • „Tarkett” grindims įrengti Jums nereikia jokių įmantrių įrankių.

PASIRENGIMAS

Pagrindas turi būti lygus, tvirtas ir sausas. Stropiai nuvalykite paviršių dulkių siurbliu, kad jis būtų visiškai švarus ir neliktų jokių nešvarumų.

TIESIOS LINIJOS IŠLAIKYMAS

Kokia kryptimi beklotumėte grindis, kad jos atrodytų įrengtos profesionaliai, per visą plotą neturi būti jokių išlenktų ar pakreiptų lentų ar lakštų. Pasirūpinkite, kad pirmoji eilė nuo sienos iki sienos būtų visiškai tiesi (kad būtų lengviau, galite pieštuku nubrėžti liniją) ir vėliau nuolat tikrinkite.

NEPAMIRŠKITE TARPO

Kaip ir visi natūralūs produktai, laminato ir parketo grindys plečiasi ir traukiasi dėl temperatūros ir drėgmės poveikio. Svarbu palei visą patalpos perimetrą palikti „plėtimosi tarpą“, kad grindys turėtų, kur judėti. Tai reiškia, kad pirmąją lentų eilę turite pradėti kloti palikę bent 8–10 mm tarpą nuo sienos. Šį tarpą paprastai uždengia grindjuostės ar jungiamosios juostos.

PASIRUOŠT, DĖMESIO, MARŠ!!!

„Tarkett” parketas būna trejopų fiksavimo sistemų: „Ultraloc“, „T-lock“ ir naujosios „2-Lock“. Šiomis sistemomis lentos tvirtai sukabinamos, kad tiksliai priglustų ir neliktų tarpų ar nelygių kraštų. Be to, jas labai greita ir paprasta naudoti – ypač „2-Lock“, kuri paspartina procesą labiau nei kada nors anksčiau. Patikrinkite, kiek eilių jums prireiks – galite tiesiog laisvai sudėti lentas skersai kambario – ir pasirūpinkite, kad paskutinė eilė nebūtų per siaura, kad būtų galima nesunkiai atpjauti (ne siauresnė kaip 50 mm). Jeigu ji siauresnė, pasiaurinkite pirmąją eilę, kad atitinkamai galėtumėte paplatinti paskutiniąją. Taip grindys bus tvirtesnės ir geriau atrodys.

INSTRUKCIJOS PATEIKIAMOS

Su visais „Tarkett” gaminiais yra pateikiamos išsamios instrukcijos. Be to, daugiau informacijos galite atsisiųsti iš Mūsų puslapio (https://www.grinduarsenalas.lt/).