Interjero dizaino prigimtis

Interjero dizaino funkcija

Kuriant savo namus visi ieškome įkvėpimo, lyginame, pritaikome, atsirenkame norimas detales, kas atrodo tinkamiausia ir patogiausiai išpildo mūsų kasdienybę.

 

Prigimtis

Bet kaip dar labiau palengvinti šią užduotį? Siūlome pažvelgti į interjero dizaino prigimtį, jo reikalingumą modernėjančiame pasaulyje.

 

Atsiradimas

Interjero dizaino atsiradimas savaime užveda ant kelio, kad jis turi atlikti tam tikrą veidmenį, kūrį iššaukia būtent natūralus poreikis, kad namie jaustumėmės jaukiai, patogiai ir gerai. Kur dar galime atsipalaiduoti ir jaustis jaukiai  kai norime atsipūsti po sunkios dienos? Žinoma, gamtoje. Iš ko ir mokomės tvermės, harmonijos, kūrybos, atkartojame įmantriausius dizainus, dekorus.

 

Atkartojimas

Taigi, kurdami ir atkartodami, iš esmės, norėdami susikurti jaukius namus, mes deriname funkciją, vaizdą, erdvę, mikroklimatą, kad patenkintume šiuos savo natūralius poreikius.

 

Vaizdas

Tai ką norime matyti, tai kokias norime sukurti asociacijas savo interjere mes atkartojame kuriant dizaino stambias ar smulkias detales. Būtent klasika, kuri niekada nesitraukia iš tendencijų sąrašo yra tokia populiari – dėl itin natūralaus vaizdo, formų.

 

Erdvė ir formos

Be funkcionalumo, jaukiems namams itin svarbu erdvė. Atskiros išskirtinės erdvės pritaikytos mūsų kasdienybei ar viena didelė erdvė suteikianti laisvės pojūtį, leidžianti laisvai keistis orui, garsui ir eteriui. Tam formuojant interjerą, formas dažnai stengiamasi dėlioti taip, kad neužgoštų viena kitos, neslėgtų patalpos, apykaitos. Tarsi „nulietos” formos atkartojančios gamtai būdingą dėsningumą labai vertinamos dėl savo gebėjimo „prisiliesti” prie interjero visiškai netrikdant, įsiliejant.

 

Mikroklimatas, pojūčiai

Kuriant jaukius namus įkvėptus gamtos, norisi, kad tai ką kasdien ne tik matome vaizdu, bet ir uodžiame, jaučiame savo organizmu – sužadintų, primintų ir prisidėtų prie sveiko gyvenimo būdo. Todėl šiandien projektavime labai daug dėmesio suteikiama namo klimatui, tiek integruojat sistemas padedančias namui tinkamai „kvėpuoti”, tiek vis daugiau ieškoma alternatyvių, ekologiškų ir žinoma, tvarių produktų, suteikiant jiems vis didesnę reikšmę.

Štai tokie mūsų pasąmprotavimai Jums. Kurkite atsipalaidavę!

 

www.grinduarsenalas.lt