ETERIS, KENKSMINGOS MEDŽIAGOS IR EKOLOGIJA

Ne paslaptis, kad šiandienos mokslo studijų gausa turi paaiškinimus viskam. Vis dėlto informacijos jūroje yra lengva pasiklysti, tad apie grindis, jų pasirinkimą ir ekologiją paprastai.

Kiekvienas produktas yra sudarytas iš vienokių ar kitokių medžiagų – natūralių, perdirbtų, rišančiųjų ir kitų sudedamųjų. Žinoma, kaitinant, ar per ilgą laiką garuojant, skleidžia savo eterį, patenka į mūsų plaučius, nusėda į mūsų organizmą, įtakoją jį.

Kaip iš tiesų pasirinkti ekologiškas grindų dangas? Pirmiausia, atkreipiame dėmesį, kad tai tik viena detalė Jūsų kuriamo interjero, erdvės, gyvensenos, kuri tik prisideda prie visumos mikroklimato jūsų interjere ar gyvenime.

Laminuotų, parketlenčių, ar kitų medžio masyvo grindų produktai yra kuriami vis ekologiškiau. Tirpiklių kiekiai – vis mažinami, keičiant spygliuočių dervomis ar kitokiais rišančiaisiais junginiais, kurie vis mažiau kenkia.

Gamintojai kasmet atranda naujų alternatyvų ne tik mūsų būsto, bet ir „globalių namų” ekologijai palaikyti. Tai reiškia, kad ekologijos sąvoka neaprėpiama ir grindų produktų rinkos pasiūlos pokytį įtakoja daug didesni globalūs skaičiavimai. Renkantis grindų dangą, kuri turi kuo daugiau ir kuo natūralesnių sudedamųjų dalių – Jūs išties nesuklysite. Jei visgi biudžetas neleidžia tokios prabangos, jei ir pasirinksite mažiau organiškų medžiagų turintį produktą, jis vis dėlto bus tik labai maža dalis jūsų sveikos gyvensenos formavime ir kompensuoti tai tikrai sugebėsite!

Niekas nepaneigs, kad susidėjus natūralaus medžio bei rašto parketlentes namuose tampa jaukiau, tačiau taip pat niekas nepaneigs, kad ilgainiui mes jų nebepastebime, gyvenimo ritmas nustelbia jų kuriamą aurą, medis įsisenėja, kvapas išblėsta..

Namų jaukumą kuria ne tik interjeras, bet ir mes patys. Mūsų gyvenimo stilius, sveikatos disciplina, kitokie faktoriai ir kokias grindis be pasirinktumėte ar leistumėte sau įsigyti, NAMAI – Jūsų tvirtovė, NAMAI – Jūsų šventovė, kurią patys puoselėjate. Jaukių namų ir projektų!