Bambukas – architektūros ateities medžiaga

Architektas Dirk Hebel tiki atliekų perdirbimu, todėl bambuką perdaro į statybines medžiagas. Jis nustatė, kad šiuo metu naudojamos medžiagos gali puikiai pasitarnauti ateities kartoms.

1.Egger: Kaip randate statybinių medžiagų rytojui?

Dirk Hebel: Architektams norint išplėsti prieinamų statybinių medžiagų asortimentą, reikia glaudžiai bendradarbiauti su skirtingomis disciplinomis. Mūsų Singapore laboratorijoje inžinieriai bei chemikai dirba kartu su architektais ir biologais. Nuolat ieškome naujų medžiagų.

2.Egger: Kodėl bambukas?

Dirk Hebel: Bambukas yra greičiausiai augantis augalas pasaulyje. Atsižvelgiant į jo lenkimo sunkumą, bambukas yra neįtikėtinai lengvas bei atsparus korozijai. Be to, šis augalas auga tose vietose, kuriuose šiuo metu yra didelis urbanizacijos lygis. Pavyzdžiui, Europoje bei JAV, galėtumėme sukurti medžiagas derinant bambuką bei medieną.

3.Egger: Ar turėtumėme naudoti tai, ką mums suteikia gamta?

Dirk Hebel: Teisingai. Mano nuomone, biologija yra lemiamas pramonės komponentas. Mano vaidmuo yra sėti sėklą studentų širdyse bei protuose. Ką jaunimas gauna šiandien, kaip jis realizuoja ir su kuo susiduria, visa tai lemia jų požiūrį bei veiksmus kuriant ateitį.