Pirkdami nepamirškite žaisti

 

Apie vinilines grindis. Mitai ir tikrovė, pliusai ir minusai.

 

Trumpai drūtai apie vinilines-kompozitines grindų dangas. Šios grindys neįtikėtinai gera alternatyva bet kuriai kitai heterogeninei dangai, kai:

  • norite tvirtos, aukšto tankumo, atsparios atmosferiniam poveikiui dangos;
  • norite itin atsparios spaudimui dangos;
  • norite gero šiluminio laidumo;
  • norite išgauti minimalų grindų aukštį;
  • norite dangos, kuri toleruos aukštą drėgmės lygį;
  • norite maksimalios garso absorbcijos;

Kodėl nutylime itin aukštą atsparumą dėvėjimui? Net ir aukščiau išvardytos teigiamos savybės niekada neduos garantijų, kad taip ir bus, jei grindis tiesiog „sumesime“ neįsigilinę į produkto charakterio ypatybes 🙂. Taip pat ir dėvėjimas. Jų nusidėvėjimo testavimas ir klasifikavimas nesiskiria nuo kitų dangų. Bet kuri danga turi savo trinties testą, spaudimo ir kitus testus, priskirtą dėvėjimosi klasę ir garantinį tarnavimo laikotarpį įprastinėmis sąlygomis. Žinoma, būtent šių dangų daugiausia pagaminama aukščiausio atsparumo klasėse (33-34).

Nebijokite būti kaip vaikai, pasižiūrėkite į šį daiktą ne tik kaip jums jį teikia marketingas ar media. Žaiskite, tyrinėkite produktus, tada lengviau nuspręsite kas jums tinka geriausiai. Juk vaikai žaisdami patys pirmi nustato „silpnąsias vietas“ namų ūkyje 🙂.

Kalbant apie silpnąsias vietas, tyrinėjant nesunku suvokti, kad ir storiausia ~6 mm tipo lentutė vis tiek turi pakankamai mažą „raumenį“, kad atlaikytų ypatingai didelį judėjimo krūvį menkiausioje oro ertmėje ties užraktu. Tai dažniausiai pasitaikanti silpnybė. Taip pat labai dažnai tikimasi, kad šios grindys atlaikys bet kokius mechaninio tipo smūgius ar pažeidimus, kas nei į klasifikatorius, nei į statybinės logikos rėmus nerelpa.
Taigi šioms grindims turi būti sudarytos tam tikros sąlygos (išlygintas pagrindas, tinkamas paklotas ar atitinkami klijai, priežiūros sąlygų laikymasis ir t.t.), kad jos tarnautų taip kaip deklaruojama. Jokiu būdu ne išimtis ir bet kokios kitos dangos, kurioms galioja tie patys idealizacijos dėsniai perkant.

Taigi, linkime savo paieškose nepasiklysti ir realiai vertinti pasirenkamus produktus, kad pasirinkimas džiugintų ilgus metus.

 

Visada pasiruošę atsakyti į visus rūpimus klausimus,

Grindų arsenalas.