Kaip išsirinkti tinkamas grindis?

Rinktis naujas grindis labai įdomu, tačiau tai šiek tiek glumina. Yra tiek daug grindų tipų ir tiek daug dizainų, tiek daug visko reikia įvertinti. Turbūt jau turite tam tikrų idėjų apie pageidaujamą stilių, tačiau toliau pateikti paprasti patarimai padės užtikrinti, kad tikrai įsigytumėte tas grindis, kurių norite ir kurių jums reikia.

Atsisakykite išankstinio nusistatymo
Galbūt nusprendėte, kad tiks tik parketas.  Kad laminatą lengviau prižiūrėti.  Arba kad vinilinės dangos yra praktiškesnės. Tačiau, kai pamatote didžiulį apipavidalinimų ir stilių asortimentą, suvokiate, kokios beribės yra galimybės. Visoms grindims yra pritaikyta naujausia paviršiaus apdorojimo technologija, užtikrinanti, kad jos būtų nuostabios, lengvai valomos ir atsparios.  Taigi, atsisakykite išankstinės nuomonės ir būkite pasirengę priimti naujas idėjas.

Biudžetas
Išmatuokite kambarį ar plotą, kurį norite padengti ir nuspręskite, kiek galite sau leisti išlaidų. Būtinai skirkite nedidelę biudžeto dalį papildomiems reikmenims ir priedams, pvz., drėgmės izoliacijai, garso izoliavimo paklotui arba grindjuostėms ir transportui, jei norite, kad prekės būtų pristatytos į namus. Pasižiūrėkite į esamą paviršių ir nuspręskite, ar galite kloti grindis ant jo, ar jį reikės tvarkyti – tokiu atveju įskaičiuokite atitinkamas išlaidas.

Kokios grindys tiks konkrečiame kambaryje?
Visos grindys pagamintos taikant naujausią technologiją, užtikrinančią patogumą, išvaizdą ir geriausią funkcionalumą. Tačiau skirtingiems kambariams keliami saviti reikalavimai, į kuriuos jums reikėtų atsižvelgti renkantis.

Prieškambaris ir vestibiulis – Ateinantys ir išeinantys žmonės į namus atneša purvą ir drėgmę. Dėl šios priežasties, šioje vietoje grindims keliami ypatingi reikalavimai. Pasirinkite kietą paviršių, kuris gali atlaikyti vidutinį drėgnumą ir kurį lengva valyti.

Biuras – Jeigu svarbiausia biure palaikyti susikaupimui būtiną tylą ir patogumą, reikėtų rinktis geromis garso izoliavimo savybėmis pasižyminčias grindis. Greičiausiai norėsite tvirto paviršiaus, kurį sunku apgadinti biuro baldais ir intensyviu vaikščiojimu, jei tikitės daug lankytojų. Jei naudojate daug elektros įrangos, protinga būtų investuoti į antistatinių savybių turinčias grindis.

Virtuvė – Kaip stropiai begamintumėte maistą, niekaip neišvengsite išsipylusių skysčių ar nukritusio maisto. Pasirinkite grindis, kurios ne tik atsparios dėmėms ir vaikščiojimui, bet ir gali atlaikyti nedidelę drėgmę ir dažną valymą.

Vonia – Dėl vandens vonia yra komplikuota patalpa ir būtinai turite išsirinkti vandeniui atsparias grindis. Be to, saugos sumetimais turite pasirūpinti, kad grindys nebūtų slidžios, kai sušlampa, ir būtų lengvai valomos.

Miegamasis – Jūsų miegamasis yra labai asmeninė erdvė, todėl ieškosite pasirinkimo iš didelio dekoratyvinių apipavidalinimų asortimento. Nepamirškite, kad išvaizda tėra visumos dalis ir kad būtina pasirūpinti grindų patogumu ir šiluma basoms kojoms.

Vaikų miegamasis ir žaidimų kambarys – Vaikų kambariai dažnai turi tikti daugybei įvairių žaidimų ir miegui. Aktyvių mažylių poreikiams jums prireiks tvirtų, praktiškų grindų, kurios būtų patogios, bet ir lengvai prižiūrimos bei valomos, o kartu ir nekeltų triukšmo.

Svetainė – Tai dažnai būna namų centras, kuriam reikia universalių grindų, kurios atspindėtų jūsų stilių, bet ir susidorotų su įvairios veiklos iššūkiais. Tvirtas, lengvai valomas ir prižiūrimas paviršius sutaupys laiko, kurį skiriate savo svetainei sutvarkyti.

Grindinis šildymas
Jeigu jau turite arba ketinate įsirengti grindinio šildymo sistemą, turite išsirinkti jos gamintojo reikalavimus atitinkančias grindis. Savireguliacinės grindinio šildymo sistemos tinka daugeliui grindų.

Įgūdžiai
Dar niekada nebuvo taip lengva įrengti grindis, nes atsirado naujų gaminių, dėl kurių nebereikia sudėtingų technologijų. Prie visų gaminių pridedamos išsamios įrengimo instrukcijos.