Ryšys tarp dizaino ir kultūros

Prieš tai dizaino tema pasidalinome apie interjero dizaino prigimtį, o dabar norime pasidalinti įžvalgomis apie jo kultūrinę reikšmę.

 

Dizaino reikšmė

Dizainas šiandien labai plati tema. Šis terminas persipina su  funkcija, stiliumi, kuris atspindi kultūrinius elementus, ar tiesiog jausmu, kuriuo norima sukurti atmosferą, įsilieti į aplinką ar pan.

 

Vertybės

Kas liečia ryšį tarp kultūros ir dizaino, įdomu pastebėti, kad kiekviena pasaulio kultūra dizaino apraišką sukuria savo vertybių alsavimu. Tai nulemia visuomenės šaknys, tikėjimas, savosios būties išjautimas.

 

Formos ir charkterio asimiliacija

Galima pastebėti, kad kiekviena kultūra savo charakterį, išjautimą, subtilumą, perteikia savojoje kūryboje, formose. Kuo subtilesnis ryšys išlaikytas (išjaustas), tuo aptakesnės, gamtos ritmus atvaizduojančios detalės reiškiasi.

 

Kultūra

Tad, kuo kultūroje stipresnis ryšys su savosios būties išjautimu, tuo subtilesnės detalės atsispindi dizaine, kurio grožį ir reikšmę taip pat labiausiai galima pastebėti tik atradus ryšį ir susitapatinus su vietos ritmu kuriame norime patirti atsiradimo prigimtį.

 

Jausmas

Subtilumas, jausmas, ryšys, kultūra. Visi šie žodžiai sujungia mus mažomis dalelėmis su vietove, kurioje norima atrasti patirtį praturtinančią mūsų vidų, esybę kuri nori būti laiminga.

 

Šiandien ačiū Marokui už savo energiją ir galimybę pasidalinti patyrimais su Jumis.

 

www.grinduarsenalas.lt