Laiptų pasirinkimas

Grindų danga laiptų apdailai

Šiandien labai populiaru laiptų apdailai ar atnaujinimui rinktis šiuolaikiškas, bei ilgaamžiškas dangas. Renkamasi tiek iš parketlenčių, tiek iš laminuotų tiek iš vinilinių, kompozitinių grindų. Naujai įrengiamame objekte galima naudoti net tą pačią grindų dangą, kuri pasirinkta bendroje erdvėje.

Kadangi grindų danga ant pakopos užima labai mažą plotą, su tinkamai parinktais klijais priklijavus lentutę, dėl itin mažo plėtimosi-traukimosi faktoriaus, praktiškai bet kokia danga puikiai laikys ir neatšoks.

 

Apdirbimas

Svarankiškai darant laiptų apdailą prireikia nemažai sukauptos patirties ir reikia tikrai kompetetingo meistro. Tinkamai įvertinus pasirinktą dangą patyręs meistras parenka ar dangą galima frezuoti sujungiant tiesiogiai ar geriau naudoti vienokį ar kitokį laiptinį (90°) profilį.

Taip pat renkant vieną ar kitą metodą, vertėtų atsižvelgti koks vaikščiojimo intensyvumas patalpoje bus, nes nuo to priklausys kaip ilgai tarnaus ir gražiai atrodys sujungimo vietos.

 

Dizainas

Laiptų apdirbimui dizaino sprendimų būna labai įvairių – nuo industrinio atviro betono, dengiant tik viršutinę vaikštomą dalį, iki kruopštaus apdirbimo renkant net tokios pačios spalvos jungimo profilius.

Atrasti tinkamus profilius, darbas ne iš lengvųjų, ne kiekvienas gamintojas turi pasiūlyti specialiai laiptams tinkamus profilius pagal visus gaminamus grindų dekorus. Taip pat tokie profiliai dėl specifinių gamybos kąštų ne kiekvienam prieinamos kainos.
Dėl galimų profilių visada rekomenduojame kreiptis individualiai, kad peržvelgtume gamintojų katalogus ir visus įmanomus pasiūlymus.