Kanapės – naujasis „ąžuolas”

„Kanapių mediena“ yra 20 procentų kietesnė nei ąžuolas ir auga 100 kartų greičiau. Tvari alternatyva kietmedžio baldams, grindims ir kt.

 

 

Dabar kanapių auginimas Jungtinėse Valstijose yra teisėtas. Žmogus, praėjusį dešimtmetį praleidęs kanapių kietmedžio plėtrą, stato 6 milijonų dolerių vertės gamyklą, kad galėtų masiškai gaminti šį produktą.

Jo patentuotas produktas, vadinamas „HempWood“, yra pagamintas iš suspausto kanapių pluošto, surišto sojos klijais.

Nors tai gali atrodyti kaip nauja medienos drožlių plokštės versija, tačiau taip nėra.

Produkto vaizdas ir pojūtis kaip ąžuolo, tačiau iš tikrųjų yra 20 procentų kietesnis už garsųjį kietmedį.

Jis taip pat auga 100 kartų greičiau. Brandinti ąžuolą reikia mažiausiai 6 dešimtmečius, o kanapėms reikia tik 6 mėnesių.

 

 

Tai geros žinios ąžuolams, kadangi jie yra vieni iš labiausiai nykstančių planetos medžių, nes kietmiedžio ąžuolo furnitūros paklausa yra didžiulė.

Prieš pradedant kanapių legalizavimą, naujos pradedančiosios įmonės „Fibonacci“ savininkas Gregas Wilsonas buvo bambuko grindų pramonės pradininkas.

Kompanija naudoja technologijas, kurias išpopuliarino Kinijos pluoštinio bambuko pramonė, be to, kurias išvystė kita Wilsono įmonė „SmartOak“, kurianti inžinerinius medienos gaminius iš rąstų, kurie kitu atveju būtų paversti medžio drožlėmis.

„Kanapių mediena“ bus naudojama blokeliams, lentoms, grindims, pjaustymo lentoms ir riedlentėms gaminti – viskas daug pigiau nei iš ąžuolo.

Kompanijos būstinė bus Kentukyje, kur jau auginama daugiau nei 40 000 akrų kanapių.

Šaltinis:
https://returntonow.net/2019/04/14/americas-first-hemp-wood-factory-is-being-built/?fbclid=IwAR2hC9FlL4opVnfA62RQNoPyhgCuOhAbqPSprIrZ0EkRHUFtu8Y5ZIATti4