Apie klevą

Klevas, lapuočių medis, yra stebėtinai universalus: stiprus, patrauklus, priešuždegiminis. Tai yra daugiau nei tik mediena.

Medis   Klevai – medžiai arba krūmai nemažais priešiniais lapais, smulkiais, neryškiais žiedais. Pasaulyje yra apie 150 klevų rūšių.  Lietuvoje auga viena savaiminė rūšis (paprastasis klevas) ir dar keletas įvežtinių rūšių.

Medžio akcentas   Gamintojai teigia, kad geriausią smuiką yra gaminti iš klevo arba eglės, dėl rezonanso. Anot A. Stradivarijaus, sunkesnis klevas formuoja bazę, ribas. Tai kas sukuria ypatingą šio instrumento garsą iki šiol yra paslaptis.

Simbolis   1965 m. raudona ir balta Kanados vėliava su klevo lapu buvo pakelta pirmą kartą. Nors gyvenime klevo lapas gali turėti nelygumus – kampus iki 23, stilizuota vėliava turi tik 11. Kitos šalys taip pat įtraukė medžius ar jų lapus į jų vėliavas, pavyzdžiui, Belizas (raudonmedį), Libanas (kedrą), Pusiaujo Gvinėja (mangrovę).

Dekoras   Skirtingai nuo „minkšto” Europos klevo, Šiaurės Amerikoje jis yra toks pats tvirtas kaip ąžuolas. Jo medienos gaminiai yra vertinami dėl elegantiško, lygaus paviršiaus.

Sirupas   Klevo sirupas (virinta medžio sula) kilo Šiaurės Amerikoje. Daug reikalaujantis procesas gali vykti tik trumpu laikotarpiu, kai nuo vasario iki balandžio pradžios krakmolas esantis medžio kamieno viduje virsta cukrumi. Šiandien, visi miškai esantys pramoninei gamybai yra prijungiami prie vamzdynų tinklo. Sulos srautai teka į centrinę surinkimo stotį, kur yra paverčiami į sirupą.